Kontakt tel.
87 428 38 39
Otwarte
Pn - Pi: 9:00 do 17:30

Sklep internetowy – Bezpieczne zakupy przez internet w sklepach internetowych

Coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez internet. To świetny sposób aby uniknąć kolejek, porównywać ceny i opinie, a także mieć dostęp do wielu atrakcyjnych ofert. Oto kilka zasad, bezpiecznych zakupów przez internet i sklepach internetowych.

 

• Rób zakupy przez internet tylko w renomowanych i zaufanych sklepach internetowych. Takie sklepy podają również swój adres, telefon oraz pozostałe informacje pomagające nawiązać kontakt z obsługą klienta.

 

 

• Przed zakupem przez internet możesz dodatkowo zapoznać się z opiniami innych internautów, którzy zrobili zakupy w danym sklepie. Takie opinie znajdziesz bezpośrednio w sklepie, a także na forach internetowych i porównywarkach cen takich jak Ceneo.pl, Skapiec.pl czy Nokaut.pl.

 

 

• Przed zakupem przez internet warto przeczytać informacje związane ze zwrotem towaru czy reklamacji. Dzięki temu nie spotka cię przykra niespodzianka, gdy będziesz chciał zwrócić jakiś produkt.

 

 

• Zachowuj wszelkie e-maile potwierdzające zakup przez internet w sklepie. Mogą się przydać gdy okaże się, że będziesz chciał coś zwrócić. Jako dowód zakupu możesz również przygotować zrzut ekranowy swojego zamówienia w trakcie, gdy będzie już przygotowane w koszyku i zostanie zatwierdzone przez sklep.

 

 

• Używaj aktualnego oprogramowania zabezpieczającego. Dzięki niemu uchronisz się przed niebezpiecznymi witrynami, które mogą być oszustwem.

 

 

• Używaj przy zakupach przez internet jednego hasła dla jednego sklepu. Ponadto każde hasło powinno być trudne do złamania, zawierając duże i małe litery, cyfry oraz przynajmniej jeden znak specjalny. Przykładowe hasło: s$sdxZsvS12*

 

 

• Do zakupów przez internet używaj tylko własnego komputera. Na innych komputerach może być np.złośliwe oprogramowanie, o istnieniu którego nie wiesz. Często płacimy za towar również przy użyciu kart kredytowych umożliwiających transakcje online (podajemy numery kart i specjalne kody weryfikacyjne). Gdyby te informacje trafiły w niepowołane ręce, może się okazać że twoje konto zostanie wyczyszczone z pieniędzy przez cyberprzestępcę.

 

• Uważaj na phishing. Możesz otrzymywać e-maile z „bardzo atrakcyjnymi ofertami” ze sklepów, których nie znasz. Uważaj na takie wiadomości, ponieważ mogą to być e-maile phishingowe.

 

 

• Kupując na aukcjach internetowych (np. Allegro) unikaj „dogadywania się” i finalizowania transakcji poza aukcją. W razie kłopotów będziesz zdany wówczas tylko na siebie.